Тренінг "У пошуках внутрішнього вогню"
Робота вихователя багатогранна, складна за своїм змістом, функціональним навантаженням, насиченістю спілкування, а тому належить до напружених в емоційному плані видів праці. Ця робота вимагає не лише фізичних, інтелектуальних, а й емоційних витрат, а отже, значних резервів саморегуляції й самовладання.
Тому під час тренінгу педагоги вчилися самоусвідомленню, саморефлексії та самоаналізу, як необхідних складових здоров’я педагога.
Виховна година
"Тарасе, ми пам'ятаємо тебе"
І цей рік не став виключенням... Під час виховної години вихователь-методист Кожухарь О.В. у доступній формі познайомила дітей з біографією великого поета, його життям, захопленнями та випробуваннями, що випали на його долю. А ще під час заходу діти та вихователі залюбки декламували вірші Тараса Шевченка та розглядали, написані ним, картини.
Ділова гра для педагогів
"Крок у майбутнє через сталий стиль життя"
Під час гри педагоги працювали в командах. Усі, без виключення, учасники регенерували ідеї, розробляли покрокові алгоритми дій задля збереження й економного використання природних ресурсів, обговорювали проблеми, які існують в тій чи іншій сфері суспільства та шляхи їх усунення тощо.
Заняття "Врятуймо Землю!"
Цією іграшкою виявився звичайний поліетиленовий пакет. Вихователь - методист Кожухарь О.В. запропонувала дітлахам спробувати себе у ролі дослідників та з'ясувати, яку користь і шкоду несуть в собі пакети.
Під час пошуково-дослідницької діяльності вдалося з'ясувати, що шкоди від пакетів значно більше, ніж користі. Також діти навчили Лунтіка правильно сортувати сміття, відрізняти особливо небезпечне сміття за екологічним маркуванням. А наприкінці заняття переглянули відеоролик про нашу планету і переконалися в тому, що вона унікальна і потребує нашого бережливого відношення!
Психолого-педагогічний тренінг
"Психологічне здоров'я педагога- запорука ефективності навчально-виховного процесу"
Педагогічна діяльність педагога визнана однією з найбільш стресогенних сучасних професій. Негативні психологічні стани педагогів знижують ефективність виховання та навчання дітей, підвищують конфліктність у стосунках із вихованцями, батьками, колегами, руйнують психічне здоров'я.
Тому з метою підвищення грамотності педагогів з питань збереження та зміцнення їхнього психічного здоров'я, оволодіння навичками саморегуляції та релаксації, вмінням долати наслідки стресових ситуацій, вихователем-методистом було проведено тренінг, під час якого були використані: вправи "Відро сміття", "Криничка здоров'я", міні-лекція "Психосоматика - хвороба чи нерви?", проективна методика "Жив-був педагог" та ін.
Тренінг для батьків "Безпека дитини вдома"
У ході тренінгу батьки виконували різні вправи та вирішували проблемні ситуації, такі як "Склади правила за малюнками", "Що ти робитимеш у разі пожежі?", "Знайди вихід зі складної ситуації" та ін.
Також на тренінгу була присутня сестра медична ДНЗ, яка надавала практичні поради з питання надання ПМД. Батьки були активними, проявляли ініціативу та продемонстрували досить високий рівень знань з даного питання.
Виховна година
"Ми тебе не забули, Тарасе!"
Вихователь-методист Кожухарь О.В. провела для вихованців груп 5-го та 6-го р.ж. виховну годину на тему «Ми тебе не забули,Тарасе!» (з використанням мультимедійного комплексу), метою якої було розширити знання дітей про видатного українського поета і художника Тараса Григоровича Шевченка. Педагог познайомила дошкільників з його поетичними творами, вчила вихованців розуміти їх зміст. Адже тільки на основі таких творів можна виховати у дітей любов до рідного слова, сформувати почуття гордості за славетних людей нашої Батьківщини.