Замирайло Світлана Ігорівна директор
«Кращих результатів досягає не обов’язково той, у кого найрозумніша голова, а швидше той, хто краще від усіх вміє координувати роботу своїх розумних і талановитих колег»
Вільям Джонс
Від кого залежить грамотна робота дошкільного навчального закладу? Звісно, насамперед, від керівника. У тому, що завідувач має бути хорошим керівником, організатором, ніхто не сумнівається. Керувати професійно – справа складна. Справжній професіоналізм керівника- це уміння створити грамотний колектив.
Кожен ранок я відкриваю двері свого кабінету і ніби відкриваю нотний зошит, уважно вивчаю ноти і починаю виконувати партію керівника колективу - непростого і цікавого.
Необхідно, щоб інструмент, на якому ти виконуєш п’єсу, був добре налаштований, інакше музика буде звучати жахливо, навіть якщо ти і граєш все точно по нотам. А для того, щоб налаштувати інструмент, необхідно бути кваліфікованим спеціалістом, а саме головне: розуміти, що успіх слід вимірювати не стільки своєю посадою, положенням, якого досяг у житті, скільки тими перепонами, які ти переборов.
Який вибрати лад? Мажор чи мінор? Ну, звичайно, мажор! Все в житті повинно бути яскравим, життєстверджуючим, позитивним! Але раптом з’явилися мінорні нотки. А як без них? Без них нічого не вийде…
А в якому темпі повинен звучати мій твір? Тут головне – вибрати оптимальний варіант. Якщо темп буде занадто швидкий, то може статися так, що до кінця п’єси керувати буде нічим або ніким. А якщо занадто повільний, то до кінця п’єси всі слухачі заснуть, так і не почувши, чим все закінчилося. Вибираю «moderato»( помірно жваво).
Ритм? Ну, напевно, в ритмі маршу... Але це одноманітно. Краще в темпі вальсу. Ні, дуже небезпечний темп, можна впасти від запаморочення. А якщо в ритмі польки? Весело! А може краще хоровод? Вибір великий… думаю, що все ж таки краще орієнтуватися по ситуації, адже різноманітність ритмів музики дозволяє це зробити!
Діапазон виконання... А ось тут необхідно враховувати максимальні можливості виконавця. Провести аналіз, моніторинг якості процесу, кадрів, педагогічну діагностику, опитування батьків… Складна робота, але її необхідно виконати грамотно і цікаво, тоді і пісня буде звучати гарно, звучно і ніхто не зірве голос. З деякими виконавцями необхідно позайматися додатково, голосові можливості при правильному підході розвиваються. Розспівається голос і зазвучить зовсім по-іншому. А такі виконавці є в кожному колективі.
Відчуваю, що п’єса в моєму виконанні подобається не всім, деякі слухачі йдуть, не дослухавши музику до кінця…
Коли ти стаєш диригентом і береш в руки свою чарівну паличку, необхідно думати: чи чують виконавці один одного, чи кожен захопився тільки своєю грою? І ось зараз, в цю саму хвилину починаєш чітко розуміти, що твій успіх, успіх керівника, диригента залежить від успіху кожного окремо, від тих, хто поряд з тобою, від успіху колективу в цілому.
І тому секрет успіху заполягає в умінні зрозуміти точку зору іншої людини і дивитися на речі з її і своєї точки зору.
Закінчився робочий день, зачиняються двері кабінету, я йду додому. Йду, пригадуючи минулий день, я посміхаюсь, а музика продовжує звучати…
«Вірте в людей, і вони зроблять все, щоб виправдати вашу довіру»
Максвелл Джон